Спојки за воздушни црева тип ЕУ

Краток опис:

Пренос на компримиран воздух, поврзување на пневматски алати и пневматски системи, системи за вода во индустријата, на градилишта, земјоделство и хортикултура.


Детали за производот

Ознаки на производи

Детали

кои нашироко се користат за воздух и вода во индустријата и градежништвото.Тие имаат по две навртки (канџи), кои се заглавуваат во соодветните засеци на спротивната половина.Затоа тие можат да се поврзат толку лесно – само со притискање на два дела и вртење.Нашата фабрика има 30 години искуство во производство на фитинзи за црева.Квалитетот на производот е стабилен, резултатите од тестовите се повеќе од релевантни национални стандарди и повратните информации од клиентите не се лоши.Ако сте заинтересирани, добредојдени прашања.Ве уверуваме во нашите најдобри услуги во секое време.

1. Растојание на канџи од европски тип 42 mm, вклучувајќи го крајот на цревото, машко, женско, SKA34 и крај на цревото од европски тип со чекор.

2. Карактеристики: Жолти цинкови BSPT навои, работен притисок 10 бари, со NBR гумена заптивка отпорна на масло

3. Материјал: податливо железо

4. Големина: 1/4''—1'' се две навртки;1-1/4''-2'' се четири навртки.

5. Примена: Пренос на компримиран воздух, поврзување на пневматски алати и пневматски системи, системи за вода во индустријата, на градилишта, земјоделство и хортикултура.
ИЗВЕШТАЈ ЗА ТЕСТОТ ВО МИЛ

Опис

Хемиски својства

Физички својства

Лот бр.

C

Si

Mn

P

S

Јачина на истегнување

Издолжување

СИТЕ ПАЛЕТИ

2.76

1,65

0,55

ПОМАЛК ОД 0,07

ПОМАЛК ОД 0,15

300 Mpa

6%

7. Услови за плаќање: ТТ 30% претплати на производите пред производството и ТТ билансот по добивањето на копија од B/L, целата цена изразена во УСД;

8. Детали за пакување: Спакувани во картони потоа на палети;

9. Датум на испорака: 60 ​​дена по добивањето на 30% претплати и исто така потврдување на примероци;

10. Толеранција на количина: 15% .


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи