Мерач суивел офсети

Краток опис:

Приклучокот за броила за гас се користи за транспорт на природен и пропан гас во станбени апликации, конектори за броила за гас, вклучително и ГАЛВАНИЗИРАН METER UNION, вртливи броила за гас, вртливи навртки, изолирани спојки, BSCA20, офсет изолирани итн. Ја разбираме критичната природа на поврзувањата на броилата и ја препознаваме потребата за безбедни и сигурни врски што може да се користат во различни апликации за поврзување на метар.


Детали за производот

Ознаки на производи

Детали

Приклучокот за броила за гас се користи за транспорт на природен и пропан гас во станбени апликации, конектори за броила за гас, вклучително и ГАЛВАНИЗИРАН METER UNION, вртливи броила за гас, вртливи навртки, изолирани спојки, BSCA20, офсет изолирани итн. Ја разбираме критичната природа на поврзувањата на броилата и ја препознаваме потребата за безбедни и сигурни врски што може да се користат во различни апликации за поврзување на метар.Ние, исто така, можеме да произведеме според барањата на клиентите, ако имате ваши посебни барања, добредојде контактирајте со нас.Примерокот или цртежот и двете се во ред за да ви го отвориме новиот калап.

1. Материјал: податливо железо

2.Достапна големина: 3/4''—2''

3. Површина: Топло поцинкувана

Топло цинкова облога: каде што е потребна заштита со цинкова облога, облогата со цинк се нанесува со процесот на топло натопување и треба да ги исполнува следните барања.

Содржината за тестирање:

Тестирање ставки:

Резултати од тестирањето: %

Pb <1,6 во поединечни случаи 1,8
Al <0,1
Sb <0,01
As <0,02
Bi <0,01
Cd <0,01

4.Примена Погодна за противпожарни цевки систем, воздух, гас, нафта и така натаму.

5.Третман: Со CNC машина.

6. Методи за да се избегне проблемот:

① Обрнете внимание на поставувањето за време на жарењето

② Лиење површина: нема трахома, пори и други феномени

③ Поцинкуваната површина треба да биде светла, да нема истекување и црна дамка од масло

④ Барање за конец: Темата ги задоволува барањата за мерач на прстен или мерач на приклучок, зајакнете ја проверката на машинскиот дел и усвоете обработка со нумеричка контрола.

⑤ 100% притисок

⑥ Барања за пакување: чувајте го картонот чист и уреден, етикетирајте ја пастата правилно

7. Услови за плаќање: ТТ 30% претплати на производите пред производството и ТТ билансот по добивањето на копија од B/L, целата цена изразена во УСД;

8. Детали за пакување: Спакувани во картони потоа на палети;

9. Датум на испорака: 60 ​​дена по добивањето на 30% претплати и исто така потврдување на примероци;

10. Толеранција на количина: 15% .


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Категории на производи