Спојување со пареа

Краток опис:

Цревото за комплетно заптивка за заземјување е направено од поплочено железо и поврзува црево за воздух и пареа под висок притисок со машка врска со навој NPT.Има бодликава завршница за да се создаде цврсто заптивка на цревото кога се користи со стегач за црево или стегање или обрач (не е вклучено) и женски навои од Националната конусна цевка (NPT) од другата страна за поврзување со машки NPT приклучоци со навој.Овој фитинг е изработен од обложено железо за цврстина, податливост, еластичност и отпорност на корозија, а има полимерно седиште за хемиска отпорност.Ова комплетно заптивачко црево на Boss заземјен зглоб се препорачува за сервисирање на пареа до 450 степени F.


Детали за производот

Ознаки на производи

Детали

Цревото за комплетно заптивка за заземјување е направено од поплочено железо и поврзува црево за воздух и пареа под висок притисок со машка врска со навој NPT.Има бодликава завршница за да се создаде цврсто заптивка на цревото кога се користи со стегач за црево или стегање или обрач (не е вклучено) и женски навои од Националната конусна цевка (NPT) од другата страна за поврзување со машки NPT приклучоци со навој.Овој фитинг е изработен од обложено железо за цврстина, податливост, еластичност и отпорност на корозија, а има полимерно седиште за хемиска отпорност.Ова комплетно заптивачко црево на Boss заземјен зглоб се препорачува за сервисирање на пареа до 450 степени F.

1. Сетот за спојување на женското црево за заземјување вклучува стебло на црево, женско NPT шпилка и вртлив чекан.Заптивката на носот на шмукачот создава цврсто затворање кога вртливиот чекан ќе го повлече на стеблото на цревото.
2.Материјал: податливо железо
3. Максимална работна температура: 450 °F
4.Достапна големина: 1/2''—3''
5.Примена: Спојките само за женско шилење обезбедуваат пригоден навој со навој за поврзување на две должини на цревото, или една должина на машки или женски штекер со навој.Користете со фитинзи за заземјување.Тие се сенаменски спојки за црева, универзално препорачани за поврзување на црева за пареа.Тие исто така се широко користени за воздух, вода, течна нафта, хемикалии итн.
6.Делови: Железен орев со цинк, женско NPT, BSP Spud, стебло од црево
7.Стил: Стебло од црево со навртка за крилја и женска спојка со мелење
8. Површина: обложена со цинк
9. Услови за плаќање: ТТ 30% претплати на производите пред производството и ТТ билансот по добивањето на копија од B/L, целата цена изразена во УСД;
10. Детали за пакување: Спакувани во картони потоа на палети;
11. Датум на испорака: 60 ​​дена по добивањето на 30% претплати и исто така потврдување на примероците;
12. Толеранција на количина: 15% .


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја